XX Kwesta na Starym Cmentarzu

Tegoroczna kwesta na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej odbędzie się w dniach
31 października - 2 listopada 2014 r.

 

Będzie to jubileuszowa XX. kwesta. Po raz kolejny przez 3 dni na cmentarzu można będzie spotkać kwestarzy, którzy zbierać będą do oznaczonych puszek datki na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na trzech częściach cmentarza. Wzorem lat ubiegłych 10 % zebranej 1 listopada kwoty zostanie przeznaczone na kolejne etapy prac przy odnawianiu kaplicy rodziny Scheiblerów.

 

  • 31 X 2014 roku (piątek) w godzinach od 10 do 16 kwestować będą uczniowie łódzkich szkół wraz z nauczycielami

 

  • 1 XI 2014 roku (sobota) w godzinach od 9 do 19 kwestować będą aktorzy, dziennikarze, muzycy, politycy, sportowcy – tego dnia partnerem Kwesty jest TVP Łódź

 

  • 2 XI 2014 roku (niedziela) w godzinach od 10 do 16 kwestować będą miłośnicy Łodzi, przewodnicy, członkowie różnych organizacji

 

2 listopada w godzinach od 11 do 15 na trasę prowadzącą z pl. Wolności na Koziny wyjedzie zabytkowy tramwaj Sanok z kolekcji Pana Tomka Adamkiewicza. Także w nim będzie odbywała się kwesta na rzecz Starego Cmentarza. 

Wstępem do tegorocznej kwesty będzie porządkowanie przez dzieci i młodzież z łódzkich szkół wybranych miejsc na trzech częściach wyznaniowych cmentarza.

Porządki odbędą się 25 października w godzinach od 10 do 15.